Чернігівський обласний центр народної творчостіГоловна » 2020 » June » 18 » «Код нації в НКС. Обласний перелік елементів»
«Код нації в НКС. Обласний перелік елементів»
15:01
«Гончарство на Семенівщині»
(Чернігівська обл., Семенівська ОТГ, м. Семенівка)
Семенівські надра багаті на поклади різноманітних корисних копалин: торфу, болотної руди та різноманітних видів глини, що і стало поштовхом для виникнення та розвитку такого виду ремесла, як гончарство.
Гончарство як таке було поширеним по всій території Семенівського краю. У місті Семенівка традиційно назви вулиць були пов'язані з різними ремеслами. Були вулиці Гончарівка (нині вулиця Шевченка, де жили гончари. Ще донедавна на території Семенівського району налічувалась значна кількість людей які займались даним видом ремесла.
Широта охоплення більшістю охоплює місто Семенівка Чернігівської області, Семеніської ОТГ.
Ще донедавна на території Семенівського району налічувалась значна кількість людей які займались даним видом ремесла. Носії даного елемента нематеріальної культурної спадщини, які професійно оволоділи гончарством вік від 30 до 60 років. Так, наприклад, нашому місцевому майстру-гончару Саковському Олексію Леонідовичу 36 років.
Зацікавлення даним видом ремесла в родині майстра проявляють старша донька Руслана та дружина Ольга. Дядьку місцевого майстра, який також являється носієм даного елемента нематеріальної культурної спадщини: Ромаху Сергію Михайловичу на даний момент 57 років.
Задля популяризації даного виду нематеріальної культурної спадщини майстром неодноразово проводились майстер-класи, задля зацікавлення учнівської молоді старших класів, і тому вік слухачів та учасників даного процесу становить 15-17 років.
В ході виставок майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва вироби наших місцевих майстрів представляються для більш широкого загалу. В загалом цікавляться виробами люди середнього та старшого віку (вік від 40 до 60-ти років).
Для відновлення традиції Олексієм Саковським для учнівської молоді проводяться майстер - класи, зустрічі з учнівською молоддю у приміщенні КЗ «Семенівський історико -краєзнавчий музей», на яких майстер розповідає про гончарство, його виникнення та розвиток.
Елемент «Гончарство на Семенівщині» в 2019 р. увійшов до Обласного переліку.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Регіональні заходи | Переглядів: 252 | Додав: lena | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Календар

«  June 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Login:
Password:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2022 | Чернігівський обласний центр народної творчості.