Чернігівський обласний центр народної творчостіГоловна » 2020 » June » 15 » Проєкт «Код нації в НКС. Обласний перелік елементів»
Проєкт «Код нації в НКС. Обласний перелік елементів»
21:26
«Художнє дереворізьблення Чернігівщини» (Чернігівська обл., м. Чернігів, м. Ніжин, Новгород-Сіверський р-н, Сосницький р-н).
Різьблення по дереву - це мистецтво, яким славилися стародавні слов'яни ще в ХІ столітті. У ХVІІІ-ХІХ ст. різьблення в Україні досягло найвищого рівня. На Чернігівщині розповсюджений такий вид різьблення як - художнє різьблення по дереву з плоскою рельєфною технікою тригранно-виїмчастого різьблення. Зразки виробів ХІХ-ХХ ст. у великій кількості збереглися у музеях України. Значною відмінністю Чернігівських різьбярів було використання в орнаментах солярних розеток, які відрізнялись за кількістю їх використання у роботі, по моделюванню в поєднанні трикутних елементів виїмчастого різьблення (сливки).
Широта охоплення:Україна, Чернігівська область, м. Чернігів, м. Ніжин, Новгород-Сіверський р-н, Сосницький р-н.
У Ніжинському коледжі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької навчають цікавій професії – різьбі по дереву. На Чернігівщині це єдиний навчальний заклад, де готують таких спеціалістів.
На початку ХІХ ст. майстрів-різьбярів у Чернігівській області налічувалось близько 3000 осіб. В ХХ ст. – біля 1000 осіб.
На сьогоднішній день таких майстрів в області – 21 особа. Вік носіїв елементу коливається від підлітків до майстрів поважного віку. Учні студії художньої обробки дерева комунального закладу «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради у якому вивчають особливості побутування та художньої різьби по дереву з керівником – заслуженим майстром народної творчості України – Андрієм Каменецьким.
Елемент «Художнє дереворізьблення Чернігівщини» в 2018 р. увійшов до Обласного та в 2019 р. до Національного переліків.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Оголошення | Переглядів: 337 | Додав: lena | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Календар

«  June 2020  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Login:
Password:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2022 | Чернігівський обласний центр народної творчості.