Чернігівський обласний центр народної творчостіГоловна » Народна творчість » Народні промисли » Дереворізьблення

Дереворізьблення. Каменецький Андрій Григорович
Каменецький Андрій Григорович - народився 10 лютого 1974 року в м.Чернігові.
Навчався в загальноосвітній середній школі №2 м.Чернігова.
1987-88рр. - учасник ВДНГ України.
Середньо-технічну освіту здобував в СПТУ-10 за спеціальністю- різьбяр по дереву.
З 1992 по 1996р.працював керівником гуртка різьблення по дереву на Станції юних техніків.
З 1996р. – керівник студії художнього різьблення в Центрі народних ремесел для дітей та юнацтва.
В 1996р. був прийнятий до Національної Спілки Майстрів Народного Мистецтва України.
Особливо слід відмітити участь Андрія Каменецького в проведенні І Всеукраїнського симпозіуму з дереворізьблення «Сіверщина-«2006», що проходив в травні 2006р. в Центрі народних ремесел lдля дітей та юнацтва. Він не тільки передавав досвід своїм колегам, а й зумів згуртувати й об’єднати майстрів-різьбярів з усієї України.
Андрій Григорович знаний майстер в Україні. 2007р. розпорядженням Президента України було надано грант як молодому майстру народного мистецтва. Ним реалізований творчий проект «Художнє дерево Сіверщини».
2008р. став лауреатом престижної молодіжної премії ім. Костя Широцького.
Багато творчих зусиль протягом 2008 року майстер дереворізьблення віддав на створення чудових дерев’яних експонатів для Батуринського державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».
Постійний учасник симпозіумів, фестивалів, виставок декоративно-прикладного мистецтва, лауреат Всеукраїнського молодіжного фестивалю декоративно-прикладного мистецтва в м.Дніпропетровську в 2004-2006рр., Всеукраїнського симпозіуму народного мистецтва «Суботів -2008», «Суботів-2009», який проходив на базі Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», симпозіуму з дереворізьблення в м. Тульчині Вінницької обл. «Козацький зимівник» в 2007, 2008,2009рр., виставки-конкурсу «Кращий твір року» 2007-09рр. при НСМНМУ.
Досконало володіє багатьма техніками художнього дереворізьблення, авторські твори зберігаються в фондах державних музеїв України та приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Під час занять в студії художнього різьблення, майстер знайомить дітей з давніми традиціями народного мистецтва, навчає створювати орнаментальний малюнок, виконувти геометричну та рельєфну різьбу на скриньках, баклажках, тарелях, ковшах…. 2008р. учні його студії стали переможцями Всеукраїнського молодіжного фестивалю-конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Барви України» (м.Кам’янець-Подільській), а інші його учні - Мигрин Андрій та Стрижак Андрій також здобули призові місця на Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі в Опішному та Всеукраїнському фестивалі «Податки очима дітей».
В серпні 2009 року отримав звання «Заслужений майстер народної творчості України», у вересні 2009р. став лауреатом обласної премії М.М. Коцюбинського
Тож побажаємо Андрію Григоровичу й надалі нових творчих здобутків та нових мистецьких задумів. Хай вони здійсняться! Щоб справу, яку майстер несе по життю, продовжили його вихованці.Категорія: Дереворізьблення | Додав: Maysheff (02-Грудня-2009)
Переглядів: 3053 | Теги: Дереворізьблення | Рейтинг: 4.6/8 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2020 | Чернігівський обласний центр народної творчості.