Головна » Архів матеріалів
Найбільш поширеними серед музичних мистецьких колективів в Чернігівській області є вокально-хорові та фольклорні колективи. Тому досить актуальною є організація різноманітних заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня та творчого обміну між артистами.
26 листопада 2020 року на базі Обласного центру народної творчості відбувся семінар-конференція для керівників вокально-хорових, фольклорних та інструментальних колективів, а також методистів даних жанрів задля розповсюдження методичного матеріалу для аматорських колективів. Учасники семінару працювали в дистанційному режимі на платформі Zoom.
На початку семінару з вітальним словом виступила директорка Обласного центру народної творчості Юлія Солонець. Вона подякувала присутнім за зб ... Читати далі »
|
Перші корейці в Україні з'явилися на початку 20 століття. Масовіше заселення почалося в 50-60 роках у Миколаївську, Херсонську області й у Крим, де корейці орендували землю під баштанництво і для вирощування цибулі. У містах України корейці почали з'являтися в часи «хрущовської відлиги». Це були в основному випускники вищих навчальних закладів. І сьогодні корейська діаспора в Україні характеризується високим освітньо-культурним рівнем: близько 80 % громадян України корейського походження мають вищу освіту).
До початку 90-х років не існувало ніяких національно-культурних товариств, і лише в 1992 році утворено Асоціацію Корейців України. Сьогодні в 27 містах України діють регіо-нальні асоціації корейців. За даними в Україні сьогодні проживає близько 20 00 ... Читати далі »
|
Присвятити своє життя справі, що надає творчого окрилення й натхнення до життя, і незмінно ділитися душевним теплом з навколишніми – певно, це й увесь секрет мистецького довголіття олешнянського майстра Івана Бібіка, що 25 листопада 2020року зустрічає своє 95-річчя.
З нагоди поважного ювілею до оселі ювіляра завітали провідний спеціаліст відділу культурного розвитку та економічних питань Департаменту культури і туризму національностей та релігій ЧОДА Ірина Дерейчук, директорка Обласного центру народної творчості Юлія Солонець, Заслужений майстер народної творчості України Андрій Каменецький, Заступник директора з питань діяльності і розвитку закладів культури та народних ремесел ОЦНТ – Володимир Богданович.
Гості вручили Івану Івановичу Поч ... Читати далі »
|
Мета: актуалізувати знання учнів зі стилізації; розвивати аналітичне мислення, уміння насолоджуватися творами декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва; формувати естетичні почуття, смак, творчі здібності; виховувати любов до природи, творів декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва.
На попередніх заняттях ми уже зустрічалися з стилізацією. Сьогодні ми з’ясуємо, як працюють художники, у який спосіб стилізують природні форми, що потім використовують у своїх роботах.
Коли ми дивимося на предмети ДПМ, на розписи, різьблені або ковані візерунки, вишивку, помічаємо, що ці зображення відрізняються від того, що оточує нас у повсякденному житті. Чому це так? Тому що ці мотиви усі стилізовані. Художники спочатку розд ... Читати далі »
|
Читаючи хроніку Євромайдану - стає моторошно.
2013 рік, 21 листопада.
Після відмови підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, в цей же день, вечором відбулась перша акція протесту проти зміни курсу євроінтеграції, який брехливо обіцяв уряд Януковича-Азарова.
Київ, Майдан Незалежності.
Спочатку було всього шість чоловік, один з них з прапором ЄС на плечах, а через годину - декілька тисяч, в основному журналісти і політики. До 24 листопада кількість тих, хто зрозумів, що настав час боротьби проти свавілля влади та за національну самоідентифікацію, становив сто тисяч.
Так розпочинався мирний протест, який згодом назвуть студентським. 30 листопада, близько півночі людей було чоловік триста, в основному молодь і студенти. Мирні, ... Читати далі »
|
Відлетіла у вічність душа мами Чернігівського Героя Володимира Близнюка, який віддав найцінніше - своє життя, заради України—Олени Володимирівни Белєванцевої.
На жаль, так і не дочекавшись покарання катів, які на нашій рідній землі вбили її синочка, підкосивши здоров`я цієї сильної, вольової, патріотично налаштованоі мами - Героїні і, як наслідок, залишили сиротою другу дитину- сина Олексія.
Адже, все в житті пов’язано: і війна,і втрата рідних, і втрата здоров`я та імунітету, і ця проклятуща пандемія...
Серце обливається кров’ю... Біль, сльози, відчай...
Олена Володимирівна своїм неперевершеним талантом ораторського мистецтва, силою слова, вмінням донести його до душ і сердець людей, змушувала ревіти і стоячи аплодувати переповнені ... Читати далі »
|
Новим періодом в історії відродження незалежної польської держави - початком польського суверенітету, вважають 11 листопада. Саме в цей день 1918 року закінчилась Перша світова війна і під Парижем, країнами Антанти та Німецькою імперією було підписано Комп'єнське перемир'я. 123 роки, до цієї дати, польська держава знаходилась під владою Австрії, Прусії і Росії.
І сьогодні, 102 роки з Дня Незалежності!
Принагідно, Чернігівський КЗ "Обласний центр народної творчості" ЧОР вітає національно-культурні товариства поляків міст Ніжина, Чернігова та Прилук зі святом! Дякуємо за співпрацю!
Особливе вітання активістам Ніжинської культурно-просвітноцької спілки поляків "Астер", на чолі з головою Веронікою Мандрико. Завдякі їх активній співпраці з пред ... Читати далі »
|
Комунальний заклад «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради розпочав проєкт кращих креативних індустрій та інноваційних практик в культурному просторі Чернігівщини у 2020 році.
Обласний проєкт присвячений Всеукраїнському Дню працівників культури та майстрів народного мистецтва, проводиться задля вивчення, удосконалення та активізації діяльності клубних закладів різних рівнів і підпорядкувань, пошуку інноваційних практик у культурному обслуговуванні населення, привернення уваги державних органів влади до проблем в галузі культури в умовах децентралізації, удосконалення діяльності креативних та культурних індустрій, обміну досвідом роботи та підвищенню престижу професії працівників культури.
Проєкт декламується в 4-х номінаці ... Читати далі »
|
Всіх, хто дотичний до сфери культури: керівників, професіоналів та аматорів сцени різних видів мистецтва, клубних, бібліотечних, музейних працівників, майстрів народних промислів, кожну людину, яка своєю працею зробила свій внесок у відродження української національної культури, розвиток народної творчості в культурно - просвітницьку діяльність – зі Святом!
Культура та мистецтво – це найбільші скарби для кожної держави. Це саме те, що вирізняє наш народ серед інших та робить його єдиним і неповторним.
Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті.
Своєю наполегливою сумлінною працею, високим професіоналізмо ... Читати далі »
|
У Чернігові у сквері ім. М. Попудренка відбулося покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули восени 1943 року під час вигнання нацистських окупантів.
У покладанні взяли участь заступники чернігівського міського голови Олександр Ломако та Сергій Фесенко, в.о.директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Павло Веселов, начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук. Учасники зібрання Хвилиною Мовчання вшанували усіх воїнів, загиблих у роки Другої світової війни.
На фронтах Другої світової загинуло від 8,5 до 10 мільйонів українських синів і доньок, зокрема, близько 135 тисяч наших земляків. За період окупації вивезено до Німеччини у трудове р ... Читати далі »
|
|
|
Посилання
Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Чернігівська ОДА
Чернігівська облрада
Чернігівська міська рада
Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА
Музеї Чернігівщини
|