Духовна сила нації, її міць, морально-патріотичний потенціал народу залежать від того, наскільки збережені, глибоко усвідомлені й відчуті всі культурні, мистецькі, духовні здобутки минулих століть.
На сучасному етапі Україна, як молода незалежна держава, розв’язує складні завдання національного відродження. В сучасних умовах все більше підвищуються вимоги суспільства до громадянина України, у якого серед загальнолюдських якостей поряд з мораллю, національною свідомістю та сумлінням повинні бути закладені національна духовна культура, патріотичні почуття. Виховання ж молоді ґрунтується на вітчизняній історії та національній культурі.
Як відомо, народне мистецтво походить із сивої давнини, коли намагались оздоблювати хати малюнками, а хатнє начиння — посуд, одяг, меблі - візерунками. Ще у первісних людей з’явилася потреба прикрашати свій одяг, речі, якими вони користувалися. Так зародилося декоративне мистецтво – найбільш популярний і розповсюджений вид мистецтва, що розквітав у всі часи, у всіх народів, при всіх суспільних формаціях.
В 1996 р. у м. Чернігові при обласному центрі народної творчості і методичної роботи, відкрито перший в Україні обласний центр народних ремесел для дітей та юнацтва. Метою створення закладу стало - збереження, відродження і популяризація традицій народних художніх промислів, декоративного мистецтва та народних ремесел. Вже тоді було створено студії з вивчення ремесел, притаманних саме нашій області: художнього різьблення, лозоплетіння, вишивки, гончарства і кераміки, ткацтва, художнього розпису, виготовлення народних музичних інструментів. На сьогоднішній день в центрі народних ремесел налічується 10 студій (лозоплетіння, кераміки, декоративної різьби, художньої обробки шкіри, декоративного розпису, художнього розпису по тканині, ткацтва, образотворчого мистецтва тощо). Керівники студій – досвідчені майстри народної творчості, учасники всеукраїнських виставок народного мистецтва, переважно члени Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, роботи яких постійно експонуються на міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках.
На базі Центру народних ремесел для дітей та юнацтва спільно з Національною спілкою майстрів народного мистецтва України за підтримки Міністерства культури проходили 3 Всеукраїнських симпозіуми: з дереворізьблення (2006 р.), лозоплетіння (2007 р.). Обробки природних матеріалів (2010 р.), у яких брали участь майстри майже з усіх регіонів України.
Центр ремесел постійно налагоджує співпрацю з майстрами з відродження та збереження народних традицій, проводять майстер-класи, влаштовує різноманітні виставки, консультації провідних спеціалістів, семінари, лекції, надає методичну допомогу з вихованню та відродження народних традицій Чернігівщини відвідувачам, вчителям шкіл, мистецьким закладам міста, центрам розвитку.
Пізнаючи красу народної творчості, дитина відчуває позитивні емоції, на основі яких виникають глибші почуття радості, захоплення. Шляхом сприйняття творчості у дітей формується уявлення про людей, минувшину, сучасність. Вивчення декоративно-прикладного мистецтва в Центрі народних ремесел збагачує дитину, виховує гордість за свій народ, підтримує інтерес до його історії та культури, допомагає становленню творчої особистості дитини, розвитку її емоційної сфери, вчить розуміти прекрасне в природі, у стосунках з іншими людьми.

Ми будемо раді, якщо завітавши до нас, ваше бажання навчитися мистецької творчості переросте у справжній професіоналізм.Студія художнього різьблення по дереву

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Дерево – красивий природній матеріал, а в руках умільців воно ніби оживає. Учні з великим задоволенням відвідують студію художнього різьблення, Андрія Григоровича Каменецького,члена НСНМУ.
Своєю творчою наполегливістю вони надихають і захоплюють вихованців. Андрій знаний майстер в Україні – переможець президентського гранту серед творчої молоді України 2007 року, досконало володіє багатьма техніками, Євген - у минулому його учень, намагається бути гідним свого вчителя, натхненник ідей.
На заняттях майстри знайомлять з давніми традиціями народного мистецтва, навчають створювати орнаментальний малюнок, виконувати геометричну та рельєфну різьбу на скриньках, баклажках, тарелях, ковшах…

Студія вишивки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Вишивка – найпоширеніший вид народного декоративного мистецтва.Під руками професійної майстрині – члена НСНМУ Ніни Федорівни Гачегової відріз домотканого полотна стає справжнім витвором мистецтва,недарма її твори одержали високу оцінку фахівців на виставці у Страсбурзі (Франція), що проходила у приміщенні Парламентської
Асамблеї Ради Європи 2007 року.
Зберігаючи давні традиції чернігівської вишивки, Ніна Гачегова працює в техніках характерних нашому регіону,вишиває білими,червоними,та червоними нитками. У студії захоплюються роботою з бісером, яка розвиває художній смак та фантазію. Картини, прикраси, декоративні витвори з цього матеріалу не втрачають яскравого вигляду і форми навіть з часом.

Студія кераміки і гончарства

 

 

 

 

 

 


З давніх- давен в окремих регіонах Чернігівщини було широко розвинуто гончарство, а великі поклади глини залишились і понині.
Це еластичний і доступний природний матеріал, до того ж екологічно чистий, легко формується, а вироби з неї зберігаються віками. Особливу популярність мали гончарні вироби майстрів села Олешня. Керівник студії кераміки та гончарства Сергій Тимофійович Янков теж користується тільки олешнянською глиною, навчає дітей технології виготовлення керамічних свищиків, іграшок, декоративних панно. Разом з майстром діти освоюють процес викрутки посуду на гончарному колі. Вихованці студії неодноразово ставали переможцями різноманітних гончарних конкурсів та фестивалів.

Студія лозоплетіння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Підтримуючи і відроджуючи давні традиції лозоплетіння, вихованці цієї студії зі своїм керівником Гончар Лідією Іванівною – членом НСНМУ,освоюють різноманітні види ажурного плетива.У вправних руках майстра лоза дає великі можливості для фантазії і творчості, перетворюючись на вишукані панно, квіти, ажурні кошики, вази, іграшки і навіть меблі.
На Всеукраїнському симпозіумі з лозоплетіння, що проходив на базі Центру ремесел, Л.І.Гончар здобула визнання як одного з найкращих майстрів лозоплетіння України.

Студія художньої обробки шкіри

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Студію гобелену та художньої обробки шкіри очолює Наталія Миколаївна Войстрикова - талановита майстриня, художник, педагог від Бога.
Шкіра міцний і податливий матеріал потребує певної переробки, аби перетворитися на різноманітні прикраси та чудові композиції.А у руках такої майстрині, що має витончений художній смак, це відбувається легко і просто.
Рамки для гобеленів вихованці теж майструють самі, адже увесь процес треба освоїти від початку до кінця. Такими видами мистецтва Н.М.Войстрикова оволоділа навчаючись у Косівському технікумі народних
художніх промислів ім.В.І.Касіяна, а тепер діти з вдячністю і любов’ю переймають її досвід.

Студія гобелену та бісероплетіння

 

 

 

 

 


Дану студію очолює Ірина Анатоліївна Горох, яка знайомить дітей з технологією та технікою виконання художнього ткацтва та бісероплетіння. Бісерне ткацтво просте і захоплююче, дає змогу створювати найрізноманітніші речі : від кулонів та браслетиків до картин-мініатюр. Під час занять ткацтвом виявляється зацікавленість у дітей естетичною стороною виробу. При залученні дітей до занять ткацтвом, головне дотримуватись принципу поступового нарощування складності роботи…

 

 

 

 

 


Контакти:

 тел. (0462)64-51-09
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переклад

Інформація

Календар

«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пошук

>

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Культурний простір

Вітаємо!

Сьогодні: День Народження:
EnriqueWoupt(35)
Вітаємо!

Статистика

О.Майшев © 2019 | Чернігівський обласний центр народної творчості.