Чернігівський обласний центр народної творчості



Відділ розвитку народних ремесел та художніх промислів


Відділ розвитку народних ремесел та художніх промислів, який входить до структури Обласного центру народної творчості і налічує 8 керівників студій: студія художнього розпису, студія кераміки, студія художньої обробки шкіри, студія декоративної різьби по дереву, студія ляльки-мотанки, студія кераміки, студія плетіння (художні вироби із лози, соломки, рогози), студія художньої обробки металу.

Робота кожної студії дуже цікава і своєрідна, вона потребує уваги та любові до мистецтва, як вихованців так і керівників. А керівники є відомими майстрами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, учасники всеукраїнських виставок народного мистецтва, роботи яких постійно експонуються на міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках.


Ми будемо раді, якщо завітавши до нас, ваше бажання навчитися мистецької творчості переросте у справжній професіоналізм.






Студія художнього розпису


Студію художнього розпису очолює Ваценко Маріанна Володимирівна. Вона з сім'ї творчої інтелігенції, випускниця Чернігівської художньої школи. Майстерності навчалась у відомих педагогів: Олександра Івановича Білозора, Людмили Василівни Койдан, Тетяни Миколаївни Федоритенко.
Високий професіоналізм та творчий досвід Маріанни Володимирівни сприяв організації Студії художнього розпису на найвищому рівні. Вражає, що студійці, за дуже короткий термін навчаються азам петриківського розпису, писанкарству, живопису. Діти досконало відтворюють композиції будь-якої складності.
Учні студії художнього розпису постійно беруть участь у Всеукраїнських, регіональних та міських виставках. А майстер-клас під керівництвом Маріанни Володимирівни відбуваються на високому рівні!

Керівник студії художнього розпису Ваценко Маріанна Володимирівна

Ваценко Маріанна Володимирівна




Студія плетіння
(художні вироби із лози, соломки, рогози)


Підтримуючи і відроджуючи давні традиції лозоплетіння, вихованці цієї студії зі своїм керівником Гончар Лідією Іванівною – членом НСНМУ, освоюють різноманітні види ажурного плетива. У вправних руках майстра лоза дає великі можливості для фантазії і творчості, перетворюючись на вишукані панно, квіти, ажурні кошики, вази, іграшки і навіть меблі.
На Всеукраїнському симпозіумі з лозоплетіння, що проходив на базі Центру ремесел, Л.І.Гончар здобула визнання як одного з найкращих майстрів лозоплетіння України. Регіональні семінари з плетіння (художні вироби із лози, соломки, рогози) за її участі проходять на високому професійному рівні.

Керівник студії плетіння Гончар Лідія Іванівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.


Гончар Лідія Іванівна




Студія ляльки-мотанки


Лялька-мотанка – стародавній оберіг, що втілює добро та лагідність. Їх виготовляли мами для дітей, або ж як подарунок на свята.
Керівник студії Аліна Володимирівна Каплюк дуже талановита та обдарована майстриня. Вона вчить дітей про українські обряди та традиції. Інформує студійців про те, який сенс вкладали в ляльку-мотанку майстрині минулих століть, чому вона мала бути безлика, для чого ляльок закопували влітку і спалювали взимку.
Українська лялька-мотанка - унікальне явище, яке залишили нам у подарунок наші предки. Лялька-мотанка універсальна: вона виготовляється з одним і тим же принципам будь то для гармонізації стосунків у сім'ї, для зцілення або оберега. Створення ляльки-мотанки - це дійство нового народження. Кожна лялька - це жива істота, вона несе певні енергії. Подібно до людини, вона народжується тільки після того, як дізнається своє призначення, завдання в цьому світі

Керівник студії - Каплюк Аліна Володимирівна


Каплюк Аліна Володимирівна




Студія кераміки


Завдяки вивченню гончарного мистецтва, роботою над створенням керамічних предметів, у дитини розвивається дрібна моторика, а також формується загальне художнє бачення.
Це захоплююче заняття, яке повністю оволодіває увагою дитини, дозволяє сконцентруватися на конкретному завданні, але в той же час, реалізувати різні творчі ідеї.
Керівник студії Янков Сергій Тимофійович передає свій набутий досвід учням – студійцям, на заняттях дає дітям можливість вибору та знаходить індивідуальний підхід до кожного учня. В рамках міських та регіональних заходів презентує майстер-класи з кераміки всім бажаючим. Під час святкування ХІІІ Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло», представниками Національного реєстру рекордів України було зафіксовано найбільшу іграшку-свищик.
Сергій Тимофійович разом з керівником студії гончарства Тараненко Миколою Володимировичем виготовили іграшку рекордних розмірів. Свищик заввишки 1 метр 80 сантиметрів та діаметром 2 метри презентували на проекті народна іграшка на Красній площі.

Керівник студії - Янков Сергій Тимофійович


Янков Сергій Тимофійович




Студія декоративної різьби по дереву


Дерево – красивий природній матеріал, а в руках умільців воно ніби оживає. Учні з великим задоволенням відвідують студію художнього різьблення, Андрія Григоровича Каменецького, члена НСНМУ, заслуженого майстра народної творчості України.
Своєю творчою наполегливістю керівник студії надихає і захоплює вихованців. Андрій знаний майстер в Україні – переможець президентського гранту серед творчої молоді України 2007 року, нагороджений УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №359 державною нагородою - орденом за «За заслуги» ІІІ ступеня.
Досконало володіє багатьма техніками. Його творчі доробки внесено до регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини.
На заняттях майстер знайомить з давніми традиціями народного мистецтва, навчає створювати орнаментальний малюнок, виконувати геометричну та рельєфну різьбу на скриньках, баклажках, тарелях, ковшах…

Керівник студії - Заслужений майстер народної творчості України Каменецький Андрій Григорович


Каменецький Андрій Григорович




Студія художньої обробки шкіри


В Україні мистецтво художньої обробки шкіри має давнє походження і в наш час відомі народні майстри й професійні дизайнери, які з успіхом продовжують народні традиції та створюють нові вироби. Робота зі шкірою – чудовий метод розвитку творчості та компетентностей особистості, розумових здібностей, мислення, естетичного смаку.
Шкіра міцний і податливий матеріал. У вправних руках майстра вона перетворюється на справжні витвори мистецтва. Керівник студії - Войстрикова Наталія Миколаївна працює зі шкірою в різних техніках, а саме: пробивка, плетінка, тиснення, кліше, аплікації і авторських техніках, які доповнюють вище названі. У своїх творах майстриня намагається відобразити перш за все історичне минуле нашого народу, архітектурні споруди древнього Чернігова. Такими видами мистецтва Н.М.Войстрикова оволоділа навчаючись у Косівському технікумі народних художніх промислів ім.В.І.Касіяна, а тепер діти з вдячністю і любов’ю переймають її досвід.
Учасник Всеукраїнських, обласних, міських виставок декоративно-прикладного мистецтва.
Навчальний процес студії художньої обробки шкіри зорієнтований на опанування основних технік виготовлення декоративних виробів зі шкіри (прикрас, аксесуарів та інтер’єрних композицій). Ознайомившись з прийомами художньої обробки шкіри, вихованці знаходять свій власний стиль. Практичні заняття передбачають безпосереднє вивчення традиційних та авторських технік та прийомів художньої обробки шкіри, використання матеріалів, інструментів, приладдя. На заняттях практикується виконання тренувальних вправ щодо виконання окремих прийомів, з яких складається технологія, після цього виконується практична робота, де діти застосовують вивчені прийоми.
На занятті використовуються не тільки традиційні техніки шкіряного ремесла, а також авторська техніка Наталії Миколаївни.
Завдання керівника студії полягає в розширенні знань, освоєнню навичок і вмінь створювати декоративні вироби зі шкіри у різних техніках, формувати у молоді художній смак, естетичне світосприйняття, почуття прекрасного.

Керівник студії - Войстрикова Наталія Миколаївна


Войстрикова Наталія Миколаївна




Студія художньої обробки металу


З давніх-давен люди прикрашали себе різноманітними коштовностями. Сьогодні художня обробка металу в Україні стоїть на досить-таки високому щаблі розвитку, де поруч з масовим виробництвом присутнє і унікальне, ексклюзивне виготовлення мистецьких творів. Ця тенденція щороку збільшується.
Робота з металом передбачає дуже широкий спектр можливостей. Зазвичай художні залізні вироби асоціюють насамперед з ковальством, але це всього лиш один із методів обробки металу, яких є безліч.
Про свою творчість, виготовлення металевих прикрас та елементів декору нам розповів керівник студії художньої обробки металу Валерій Вікторович Дикаренко. Митець розповідає, що в діяльності виділяє два основні напрямки: один – це художня творчість в металі, а другий – практичні конструктивні рішення. Валерій зізнається, що ще з самого дитинства виявляв охоту до творчої роботи, до створення образів, різних речей з будь-яких матеріалів. Роботи учнів-студійців займають перші місця в обласних та Міжнародних виставках-конкурсах. Робота майстра дуже копітка. Тут потрібно мати не лише знання і талант, а й гарний зір, кольоросприйняття, координацію рухів, уміння концентруватися,витримку та безумовно, художній смак.

Керівник студії – Дикаренко Валерій Вікторович


Дикаренко Валерій Вікторович




Студія гончарства


Гончарство — обробка глини та виготовлення різноманітного кухонного посуду, а також цегли, кахлів та іншої кераміки. Йому передувало утворення посудин зі шкіри та лози.
Запрошуємо усіх, хто хоче творчо провести свій час! Заняття з глиною дають можливість розкритися як дорослому так і малому! Після тяжкого робочого дня глина допоможе розслабитись, помедитувати, а робота на гончарному колі просто зачаровує, адже на ваших очах зі звичайного шматка глини створюється виріб.
Діти зможуть досхочу побавитись в глині та воді. В дружній та невимушеній обстановці ще легше втілювати у життя нові задуми.
В студії гончарства КЗ «Обласний центр народної творчості» ЧОР ви навчитесь роботі на гончарному колі, ручному ліпленню, видам декорування, розпису кераміки.
Є можливість навідатись як на одноразове заняття. А для тих, хто хоче глибше зануритись у секрети створення кераміки, є курс з гончарства та ліплення для новачків. Навчимо вас робити починаючи від простеньких горняток, тарілочок і до складних об'ємних виробів!!!
У нас на заняттях ви зможете попрацювати на гончарному колі й спробувати себе у давньому українському ремеслі. Створити своїми руками цікаві вироби з глини, вивчити різні види декорування кераміки, розписати свої вироби, які потім стануть чудовим подарунком для вас та ваших близьких. Робота з глиною особливо корисна діткам, розвиває уяву, дрібну моторику рук, концентрацію уваги.

Керівник студії гончарства – Тараненко Микола Володимирович


Тараненко Микола Володимирович




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Переклад

Інформація

Календар

«  Квітень 2021  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Посилання

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Чернігівська ОДА
Чернігівська облрада
Чернігівська міська рада

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА
Музеї Чернігівщини

Статистика


О.Майшев © 2008-2021 | Чернігівський обласний центр народної творчості.