Дерево - найбільш доступний і красивий природний матеріал на Поліссі. Адже Чернігівщина має один з найбільших творчих потенціалів і одні з найкращих здобутків у галузі художньої деревообробки. Наші талановиті земляки не тільки зберегли, а й розвинули традиційне мистецтво, надто ж у Чернігівському, Новгород-Сіверському та Ніжинському осередках.
Традиції художнього різьблення у поліській зоні Чернігівщини, де було багато лісів, мають давню історію. Деревообробними промислами тут займалися з часів прадавніх слов’ян. У ХVІІІ-ХІХст. значні різьбярські осередки склалися у Глухівському, Глинському, Кролевецькому, Сосницькому, Чернігівському повітах. В цих регіонах розвивалися різні види різьблення: плоске, тригранно-виїмчасте було більш характерним для речей народного побуту (рубелі, праники, сволоки, тарілки, полички-божиці); у техніці об’ємного різьблення робили дерев’яну скульптуру або вирізували деякі деталі оздоблення виробів (меблів). Розвивалось у краї й ажурне (пропильне) різьблення, яке найбільш часто використовували у декорі дерев’яних архітектурних споруд. Високорельєфне різьблення застосовували у декорі різних деталей іконостасів, рам для дзеркал, меблів.
Каменецький Андрій Григорович - народився 10 лютого 1974 року в м.Чернігові.
Навчався в загальноосвітній середній школі №2 м.Чернігова.
1987-88рр. - учасник ВДНГ України.
Середньо-технічну освіту здобував в СПТУ-10 за спеціальністю- різьбяр по дереву.
З 1992 по 1996р.працював керівником гуртка різьблення по дереву на Станції юних техніків.
З 1996р. – керівник студії художнього різьблення в Центрі народних ремесел для дітей та юнацтва.
В 1996р. був прийнятий до Національної Спілки Майстрів Народного Мистецтва України.
Особливо слід відмітити участь Андрія Каменецького в проведенні І Всеукраїнського симпозіуму з дереворізьблення «Сіверщина-«2006», що проходив в травні 2006р. в Центрі народних ремесел lдля дітей та юнацтва. Він не тільки передавав досвід своїм колегам, а й зумів згуртувати й об’єднати майстрів-різьбярів з усієї України.