Щороку в перших числах березня вулиці Старого міста Вільнюса на всі вихідні заповнюються веселим ярмарком Казюкас. Це свято весни і найбільший захід, на який збирається безліч ремісників і народних майстрів з усієї Литви.На ярмарок Казюкас з'їжджаються ремісники не тільки з найвіддаленіших куточків Литви, але й майстри з сусідніх країн. Крім традиційних товарів, на ярмарку Казюкас продаються вироби, виконані руками соціально-підтримуваних осіб, вихованців будинку опіки. Окрім продажу безлічі різноманітних виробів, виконаних народними умільцями проводиться також багато різних заходів.
Свято покровителя Литви Святого Казимира зародиллося у XVII столітті, а в XIX столітті воно переросло у ярмарок.
Ярмарок Казюкас - це найяскравіше календарне свято, що володіє столітніми традиціями. Щороку цей захід представляє різноманіття майстерних виробів ручної роботи, традиційні, яскраві та барвисті роботи. Ярмарку Казюкас немає рівних у навколишніх краях.
У другий день проведення ярмарку проходять святкові театралізовані паради, в яких беруть участь, як і в старі часи, відомі ремісники, преддставники народної творчості та стародавніх ремесел. Хода ремісників і народних майстрів по вулицях Вільнюса має велике значення ще й тому, що воно об'єднує і згуртовує митців під одним прапором для досягнення загальних цілей.
На цьому ярмарку побували майстри з Чернігова, які презентували увазі глядачів твори, створені власними руками. Ольга Садова демонструвала керамічні вироби, а Олена Шубенко - обереги. Майстри Чернігівського краю гідно представили Україну і зокрема Чернігівщину на цьому святковому заході.
QR-кодпосилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.