Чернігівський обласний центр народної творчостіГоловна » Народна творчість » Хореографічний жанр » Циркове мистецтво

Зразковий спортивно-цирковий колектив «Фієста» Менського районного Центру дитячої та юнацької творчості
Відомий в Україні і далеко за її межами зразковий спортивно-цирковий колектив «Фієста» відзначив 15-річчя від дня створення. Кожен заклад має свою візитну картку, за якою його пізнають. Безсумнівно, вже багато років поспіль Менський район і навіть область має яскраву, творчу, веселу і життєдайну візитівку, ймення якої і саме співзвучне святу – «Фієста». Вона уже переросла «дитинство», успішно подолала «перехідний вік» і входить у золоту пору «юності». І хоча 15 років з точки зору історії – це тільки миттєвість, та для дитячого об’єднання – це вже солідний вік. За плечима – дні і ночі кропіткої роботи, тернистий шлях до визнання, безліч справді феєричних виступів, десятки талановитих вихованців, сотні нагород, премій і дипломів, цікаві гастролі і враження. А попереду – ще більше. На чолі колективу – завжди юна, весела, життєрадісна, креативна і талановита Анжела Цигипа, яка впевнено веде свій колектив до зіркових висот.Виступи «Фієсти» говорять за них самих, досить переглянути лише останню карту їхніх виступів – Мена, Чернігів, Київ, Вітебськ (Білорусь), Брянськ (Росія), Страсбург, Тул, Фрез, Нансі (Франція), Будапешт (Угорщина), міста і села Сербії. Їх фотографії друкували на перших сторінках французьких газет. Їм аплодували на концертах стоячи. І навіть зірки естради вважають за честь сфотографуватися з юними циркачами.
А 15 років тому чи думала вихованка центру творчості, що свого часу не тільки повернеться працювати до свого улюбленого позашкільного закладу, але й саме тут втілить у життя свою давню мрію: створити у рідному місті акробатичну студію? З радістю і ентузіазмом сприйняла Анжела пропозицію тодішнього директора ЦДЮТ Людмили Северинової відкрити акробатичний гурток і втратила спокій на найближчі 15 років. Бо більшу частину свого життя віддає улюбленій роботі.
Стукіт швейної машинки вже давно став улюбленою музикою у гостинному будинку родини Цигип, адже увесь цей час костюми для колективу керівник створює власноруч. Під нього замість колискової засинають діти Анжели В’ячеславівни Ростик і Валерія. І навіть чоловік Юрій вже не уявляє свого життя без цієї мелодії. А з-під голки барвистою стрічкою ллються все нові і нові фантазії, примножуючи славу колективу.
Якщо згадати історію успіху «Фієсти», то найпершими вагомими нагородами та результатами колектив вважає участь у 2003 році у Міжнародному фестивалі творчості «Слов’янський базар» у Вітебську. А потім були гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Чисті роси» у Києві та участь у звітному концерті Чернігівської області у Національному палаці «Україна». З 2004-го «Фієста» по праву носить почесне звання «зразковий». А ще через два роки колектив став постійним учасником благодійної акції у рамках Міжнародного благодійного проекту асоціації «Люба Лор Україна» у Франції. Якщо ж брати результативність участі колективу в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах тільки за останні п’ять років, то маємо наступну успішну картину:
- обласний проект «Я – майбутнє»: диплом І ступеня управління освіти і науки ОДА;
- Міжнародний фестиваль-конкурс «Золоті вогні Будапешту» (Угорщина): три гран-прі;
- Всеукраїнський благодійний фестиваль дитячої творчості «Звичайне диво»: диплом І ступеня;
- Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Світ талантів України»: перше місце, диплом І ступеня;
- Міжнародний фестиваль-конкурс «Арт Весна-2008»: дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів;
- Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Сівер Тон»: лауреат фестивалю;
- Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Слов’янської дружби джерело» (Росія): лауреат фестивалю;
- Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Королівство мистецтв-2008»: диплом І ступеня для молодшої групи колективу;
- кубок Львівської облдержадміністрації: диплом І ступеня для старшої групи колективу та для Тані Трутень; диплом II ступеня для Валерії Цигипи;
- відкритий чемпіонат Чернігова із сучасної хореографії «Нове покоління»: дипломи I та II ступенів;
- відкритий Всеукраїнський фестиваль циркового мистецтва «Вогні Прометея»: диплом I ступеня;
- відкритий регіональний фестиваль циркового мистецтва у Маріуполі: перше та друге місця;
- відкритий фестиваль-конкурс «Гран-прі Карпат»: диплом лауреата у номінації «Шоу-номери»;
- Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви» у Прилуках: диплом І ступеня;
- інтернаціональний фестиваль «Посмішки України» у містах Франції: лауреат фестивалю;
- обласний відкритий конкурс-фестиваль «Танцювальний марафон»: перше місце в номінації «Оригінальний жанр» для колективу, друге місце в номінації «Оригінальний жанр» для дуету, перше місце «Пластичний етюд» для соло і друге місце за виступ «Королева змій»;
- Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви» у Прилуках: диплом першого ступеня для колективу та за соло-номер у номінації «Мікс-танець».
Колектив є постійним учасником заходів, які організує ОНМЦКіМ: міжнародних фестивалів "Поліське коло" і "Київська Русь", фестивалю "Дружба" в с. Сеньківці на кордоні трьох держав, благодійного фестивалю "Звичайне диво" та інш. Тільки протягом останнього року вихованці гуртка побували на фестивалях мистецтв у Празі (Чехія) та у Гомелі (Білорусь) та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Яскрава країна» у Дніпропетровську, де отримали диплом І ступеня. Анжела Цигипа за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток дитячої творчості у 2006 році нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України». У 2009-му вона стала лауреатом обласної премії імені Софії Русової, а також нагороджена дипломом Міністерства культури і туризму України.
Хочеться відзначити і той факт, що на даний час спортивно-цирковий гурток вже працює як справжня студія - Анжелі В’ячеславівні на допомогу прийшли колеги. Уже декілька років поспіль відкрито гурток акробатики початкового рівня, де з дітьми віком від трьох років займається молодий і перспективний педагог Наталія Єфіменко. Хореографічна підготовка вихованців у руках досвідченого і мудрого педагога Наталії Прохоренко. А для того, щоб фієстівці почували себе у Франції як риба у воді, французьку мову з ними вивчає справжній ас своєї справи Ніна Красногорська. Найкращими помічниками керівника колективу є батьки вихованців, які підтримують усі ініціативи і починання, виступають постійними спонсорами.

Категорія: Циркове мистецтво | Додав: Irina (14-Березня-2012)
Переглядів: 2875 | Теги: Фієста, зразковий спортивно-цирковий колект, Мена, Цигипа, цирк | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2020 | Чернігівський обласний центр народної творчості.