Чернігівський обласний центр народної творчостіГоловна » Народна творчість » Театральний жанр » Театральні колективи

Народний аматорський театр клубу залізничників станції Ніжин
Йшов 1922 рік. Залізничники відбудовували, зруйновану Громадянською війною, станцію Ніжин. Почали рухатись потяги з хлібом, паливом, металом. Та водночас люди розуміли, що недостатньо лише самовіддано працювати, необхідно дбати і про знання, і про культуру. І ось за ініціативою старших телеграфістів І.Колесника та П.Чечені на станції був створений драматичний гурток, до складу якого увійшли люди різного віку і професій. Бажаючих стати артистами було настільки багато, що навіть доводилось проводити конкурс.Почались перші репетиції. А за ними виступ на сцені. Самодіяльні митці підготували і показали глядачам уривки з вистави “Наталка-Полтавка” І.Котляревського, п’єси І.Микитенка, І.Кочерги, М.Старицького, І.Карпенка-Карого. Першими акторами були – Терентій Гаврилов, Яків Гниш, Іван та Марія Костюки, Любов Колесникова, Григорій Гриценко, Антон Юскевич, Петро Семенець.
У репертуарі з’явились твори російської та української класики, радянських драматургів. Постійно підвищувався виконавський рівень аматорів, який забезпечувався творчою роботою режисерів М.П.Нішкуна, В.Г.Тітушкіної, Заслуженого артиста УРСР І.К.Бровченка.
Його учень, випускник Московського народного університету мистецтв, О.В.Фесенко більше 10 років керував колективом, поставивши багато вистав, серед яких – “Дикий Ангел” О.Коломійця (автор був присутній на прем’єрі вистави і дав схвальну оцінку).
Етапною роботою цього театрального сезону стала вистава “Лимерівна” П.Мирного, постановку якої здійснила Олена Морозова, в минулому провідна актриса театру ім. М.Коцюбинського (м. Ніжин).
У 1982 році колективу присвоєне звання “народний аматорський”.
В березні 1983 року театр очолює випускник Київського інституту культури Анатолій Мацько. З його приходом в театрі продовжують жити і множитись кращі художні традиції. Режисер звертається переважно до драматургії, в якій досліджується проблема молодої людини. На афішах з’являються нові п’єси: “Ніч після випуску” В.Тендрякова, “Отак загинув гуска” М.Куліша, “За двома зайцями” М.Старицького, “Кайдашева сім’я” І.Нечуя-Левицького. Майстерне виконання цього репертуару було б неможливе без таких акторів, як Г.Вольської, А.Вольського, І.Вольської, Р.Чауського, С.Наконечного, С.Кадубенко, О.Бойка, В.Глиняної, Л.Лук’янець, Л.Даніги, О.Кобизької, С.Тимошенка, Н.Сокол, В.Сребранця, Л.Ващук, В.Онищика, В.Петренка, С.Пелько, С.Сидоренко, В.Олейнічук, В.Дашка, О.Герасименка.
Кожен сезон дає щось своє, нове до вже набутого: оновлюється репертуар, зростає акторська майстерність, приходять нові любителі слова живого. Для багатьох театр стає домівкою і сім’єю, захопленням і роботою.
Анатолій Вольській, який прийшов у колектив – у 1985 році став студентом Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Сьогодні він ведучий актор Вінницького музичного драматичного театру ім. М.Садовського, володар акторської премії “Кришталева вишня”.
Любов до театрального мистецтва глибоко запала й Ігорю Партянку, котрий у 1993 році, після закінчення театрального вузу, став професійним актором Київського Молодого театру.
Успіхи народного аматорського театру клубу залізничників ст. Ніжин Південно-Західної залізниці тісно пов’язані з творчістю талановитих художників Володимира Топольського, Світлани Наконечної, професійним монтувальником сцени (він же і здібний актор) Владленом Онищенком.
Театр - це не лише вистави, це - люди, їх пошуки, їх прагнення.
1992 рік – участь у Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів в м. Києві (вистава “Лимерівна” П.Мирного, диплом ІІ ступеня);
2002 рік – участь у Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів (вистава “Чужа” Ю.Мокрієва, диплом ІІ ступеня);
2003 рік – участь у Всеукраїнському театральному фестивалі “Рампа дружби” м. Євпаторія;
2004 рік – участь в обласному фестивалі народних аматорських театрів з нагоди 150-річчя М.Заньковецької (вистава “Провінціалки” Я.Стельмаха).
2010 рік для творчого колективу народного театру під керівництвом невтомного та енергійного Анатолія Мацька розпочався з постановки дитячої казки В.Селезньова "Операція мільйончик". У виставі приймали участь актори народного театру і дитячої театральної студії. Йшла вона з неодмінним успіхом протягом усіх новорічних канікул.
Міжнародний День театру самодіяльні аматори вшанували прем'єрою вистави В.Бойка "Викликали Діда Мороза?". З цією постановкою колектив побував на підприємствах ст. Ніжин і ст. Київ.
У квітні 2010 року відбувся бенефіс аматора народного театру Миколи Денисенка, на якому з великим успіхом виконувався уривок з опери С.Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм". Його тепло приймали шанувальники театрального й музичного мистецтва.
За результатами огляду-конкурсу народної творчості працівників Південно-Західної залізниці, який проходив у три тури в м. Києві, уривок з вистави "Кайдашева сім'я" за І.Нечуєм-Левицьким, у виконанні самодіяльного народного театру клубу залізничників ст. Ніжин, отримав І- місце і звання переможця.
Колектив постійно перебуває у творчому пошуку, зростає майстерність акторів, розширюється коло жанрових інтересів. Сьогодні, з .нагоди святкування Міжнародного Дня театру, учасники театру готують нову виставу Димитріса Псафаса "Потрібен брехун".

Колектив не зупиняється на досягнутому, шукає новий сучасний драматургічний матеріал і чекає на свого глядача. Двері театру відкриті для всіх. Театр гостинно запрошує, завіса піднімається.
Категорія: Театральні колективи | Додав: Irina (07-Грудня-2010)
Переглядів: 1414 | Теги: народний аматорський театр клубу за | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2020 | Чернігівський обласний центр народної творчості.