Як завжди, на великі свята, Чернігівська міська громадська організація Німецький культурний центр «Взаємодія» під керівництвом подружжя Віктора та Людмили Бальцерів, зібрались всі разом.
Цього разу, дружня німецька діаспора святкує найголовніше і найважливіше свято християнської церкви - Великдень або Воскресіння Господнє.
На жаль, про релігійне походження цього свята нинішня молодь, дітки дуже мало обізнані, більше знають свято Пасхи за народними символами, які тісно пов’язані з язичницькими звичаями. Ведучі зустрічі - Світлана Пилипенко та Вальдемар Письменний, розповідали про найважливіші події страсного тижня під час християнських Богослужінь. В чистий Четвер (в Німеччині він зветься зеленим), католики згадують останню вечерю Христа з його учнями, яка зветься Таємною вечерею і увічнена в численних мистецьких витворах та оспівана в церковних піснях. Страсна п’ятниця – нагадує про смерть Христа і у багатьох громадах відбуваються процесії, що символізують тернистий шлях Ісуса. В суботу ввечері, в Німеччині, влаштовують велике Великоднє вогнище, в ньому згортають всі погані почуття. І нарешті - Святе Воскресіння, про яке так багато цікавого дізнались присутні на дозвіллєво – пізнавальній програмі «Розфарбуємо яєчко сонця кольорами». Дітки приймаючи участь в іграх та конкурсах, дізнались про те, що католицька Пасха відрізняється від православної не лише датою, але й атрибутикою.
Основні символи свята в Німеччині, як в багатьох віросповідувань, пофарбовані, розписані яйця, але їх подають особливим чином: їх поміщають у спеціальний кошик, прикрашений квітами і стрічками, або викладають на «галявину» із пророщених паростків пшениці і вівса.
Неодмінний символ католицької паски, який дуже люблять дітки, (адже він, за німецьким повір’ям всю ніч розмольовує писанки та ховає їх у садку) є Великодній Кролик. Маленькі солодощі - курчатка прикрашають святкові столи, вітрини магазинів, зображені на листівках запрошеннях. А ще, всі присутні свята, дізнались про плетіння з лози, трави, гілочок верби, прикрашеного стрічками та квітами, Великодньго Вінка. Цей символ також випікають з солодкого тіста, начиняючи цукатами, маком, сухофруктами.
Пасхальне дерево, прикрашене яйцями – теж традиція німців. А ще в Німеччині до сих пір існує старовинний звичай – традиційна кінна хода. І обов’язкова прикраса кожного святкового столу – квіти. Крокуси, тюльпани, віоли, петунії і нарциси.
Всі члени німецького товариства ласували традиційними стравами: запеченою рибою, бараниною, ягням зі спаржою і квасолею та пирогами – Пасками.
Ігри, конкурси, вікторини та потішні веселі подарунки-сюрпризи супроводжували святкові пасхальні посиденькі.
QR-кодпосилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.