Літературно-музична композиція під такою назвою, присвячена сотим роковинам з дня смерті видатного українського письменника і громадського діяча, одного з фундаторів новітньої української літератури М.М.Коцюбинського, яскраво відтворила на сцені обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм його життєвий і творчий шлях, переконливо підтвердивши правдивість крилатого вислову, який прозвучав у пролозі програми: «Для геніїв немає забуття. Геніям судилося безсмертя!».
В цілому програма була побудована на уривках з творів Михайла Коцюбинського та народних піснях другої половини ХІХ століття, майстерно продекламованих акторами обласних театрів (молодіжного та музично – драматичного) і проспіваних академічним ансамблем «Сіверські клейноди» філармонійного центру.
Перед глядачами постав колоритний «художній портрет» епохи письменника, національний характер людини-сонцепоклонника, яка прагне високих ідеалів. Особливо зворушливим був епізод, пов’язантй з почуттями письменника, які виникли у нього при зустрічі з українською піснею в степах Бессарабії.
Програма була густо пересипана висловами про самого письменника, які засвідчували неординарність його постаті.
Ось один з них, що належить Михайлові Грушевському: «Коцюбинський служив національним інтересам свого народу. Він був дійсно одним з визначних будівників нової України, і з цього погляду являється справжньою постаттю, котрій належить визнання і оцінка в історії нашого національного життя».
Влучно і переконливо сказано. З цією думкою полишали зал філармонійного центру і численні глядачі.
Василь Щербонос
QR-кодпосилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.