Головна » 2009 » Червень » 9 » Відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс ім. Василя Полевика. ФОТО
Відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс ім. Василя Полевика. ФОТО
16:54
Вперше в місті Щорсі та селі Займище, що на Чернігівщині відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс ім. Василя Полевика.
Ця значима подія мала на меті відродити та зберегти пісенну та музичну спадщину нашого краю і вшанувати пам'ять відомого фольклориста, лауреата обласних премій, заслуженого працівника культури України Полевика Василя Івановича.
Українська пісня — невід’ємна частина духовного життя народу. Вона не залишає його ні в радості, ні в смутку і крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах ми відзначаємо свята, пісня прикрашає народні обряди, славить перемоги. Василь Іванович, уродженець с. Займище, присвятив українській пісні майже все своє життя. Він записав близько чотирьох з половиною тисяч народних пісень! Під його опікою на Чернігівщині діяли близько 500 співочих колективів, більшість із них співають і досі.
Головне завдання фестивалю було саме популяризація пісні, практичне знайомство з джерелами автентичного фольклору, привернення уваги молоді до вивчення фольклору, наслідування та передання майстерності співати українську пісню.

Захід розпочався 7 червня відкриттям фольклорного конкурсу.
Учасники конкурсу, а це 19 провідних колективів області, які представляли майже всі райони Чернігівщини, підготували та привезли на конкурс унікальні народні пісні, обряди та інструментальні твори, притаманні своїй місцевості.

Виступи цих колективів оцінювало журі на чолі з професором Київського Національного Університету культури і мистецтв, заслуженим працівником культури України Іваном Сінельниковим. Серед членів журі були лауреати премії імені В.Полевика В. Бойко та І. Синиця.

Учасників та гостей конкурсу привітали перший заступник голови Щорської райдержадміністрації Любов Удод та автор проекту, голова оргкомітету фестивалю, заступник начальника управління культури і туризму Чернігівської облдержадміністрації Леонід Смоляк.

В конкурсних програмах фольклорних колективів обов’язковим був твір, записаний та оброблений В.Полевиком.

Того ж дня у м. Щорс з урочисто відкрили меморіальну дошку Василю Івановичу Полевику. Цікаво відмітити, що меморіальну дошку відкрито на десяту річницю після смерті культурного діяча, збирача народних пісенних скарбів. Потім, гості та учасники попрямували до рідного села Василя Івановича - Займище, де й відбулася велика концертна програма та нагородження.
Незважаючи на примхи погоди, свято вдалося. Жителі селища відзначали подвійне свято: День святої Трійці та народження Першого фольклорного фестивалю-конкурсу. Ще ніколи м. Щорс та с. Займище не мали таку увагу до своїх земель та культури. У фестивалі-конкурсі взяли участь біля 20 аматорських фольклорних колективів із куточків Чернігівської області. Незважаючи на першість події, відгукнулися дійсно найкращі знавці народної творчості. Національні костюми кожного колективу вражали своєю неординарністю та унікальним колоритом свого регіону. На сцені с. Займище біля річки Снов, де і відбувалося феєричне свято, виступали автентичні, фольклорні (пісенні, музичні), обрядові колективи. Публіка селища щиро вітала своїх співочих гостей оплесками.

На сцені також привітали та висловили подяку учасникам керівники області, райцентру і села. Заступник голови облдержадміністрації Володимир Приходько акцентував на тому, що він покладає велику надію на довге життя фестивалю, який буде оберегом традиційної української народної культури.

Переможцями обласного фольклорного фестивалю-конкурсу ім. Василя Полевика журі визначило:

В номінації – вікова категорія від 8-15 років (дитячі):
І ступеня – Дитячий фольклорний колектив «Світлячок» Щорського РБК, керівник Ольга Сенченко;
ІІ ступеня - Дитяче вокальне тріо студії естрадно-фольклорного співу «Сіверські перлини»Н.-Сіверського районного будинку школярів, керівник Лариса Веремієнко.

В номінації – вікова категорія 16-35 років (молодіжні):
І ступеня - Молодіжний фольклорний гурт «Народна криниця» Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької, керівники Ольга та Іван Синиці;
ІІ ступеня - Молодіжний фольклорний ансамбль «Кралички» Бобровицького району, керівник Тетяна Пасічник.

В номінації – вікова категорія від 36 років (дорослі) обрядові:
І ступеня - Народний аматорський фольклорно-автентичний ансамбль «Берегиня» с. Козацьке Бобровицького району, керівник Любов Романенко;
ІІ ступеня - Фольклорний колектив Мринського СБК Носівського району, керівник Володимир Бойко;
ІІІ ступеня - Народний аматорський ансамбль «Берегиня» Пісківського СБК Бахмацького району, керівник Віра Мельник;
ІІІ ступеня - Аматорський фольклорний колектив «Сусідки» Пам’ять-Ленінського СБК Менського району, керівник Наталія Кобець.

В номінації – вікова категорія від 36 років (дорослі) фольклорний жанр:
І ступеня - Народний аматорський фольклорний колектив «Оберіг» Шабалинівського Будинку народної творчості і дозвілля Коропського районк, керівник Катерина Какама;
ІІ ступеня - Аматорський фольклорний ансамбль «Оберіг» Смолянського СБК Куликівського району, керівник Микола Янушкевич;
ІІ ступеня - Фольклорний колектив «Криниця» Рудьківського СБК Чернігівського району, керівник Ганна Гуз;
ІІІ ступеня - Фольклорний колектив Наумівського Будинку народної творчості і дозвілля Корюківського району, керівник Ольга Лантух;
ІІІ ступеня - Фольклорний колектив «Червона калина» Малинівського СБК Ріпкинського району, керівник Наталія Гацура.

В номінації – вікова категорія від 36 років (дорослі) ансамблі народної пісні:
І ступеня - Народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького РБК, керівник заслужений працівник культури України Ганна Кузьменко;
ІІ ступеня - Народний аматорський хор «Спадщина» Щорського РБК, керівник Катерина Соколова;
ІІ ступеня - Вокальне фольклорне тріо Бобровицького РБК;
ІІІ ступеня - Народний аматорський ансамбль народної пісні «Полісянка» Малодівицького Будинку народної творчості Прилуцького району , керівник Оксана Мелешко.

В номінації – вікова категорія від 36 років (дорослі) троїсті музики:
І ступеня - Троїсті музики родинного ансамблю Короваїв с. Шлях Ілліча Носівського району.

Переможці отримали дипломи та цінні подарунки.
На святі лунали вітання та слова вдячності всім, хто долучився до організації фестивалю.

Хотілось би відмітити злагоджену роботу керівництва області, управління культури і туризму облдержадміністрації без якого свято не відбулось, а також працівникам обласного навчально-методично центру культури і мистецтв.
Не оминули увагою й гості фестивалю, котрі зробили свої подарунки. Серед гостей були усім знані естрадні солісти та народний хор Чернігівського філармонійного центру фестивалів та концертних програм, молодіжний фольклорний гурт «Кралиця» (м. Київ), заслужений аматорський народний хор «Десна», тріо бандуристок «Лілея», капела бандуристів Чернігівського музичного училища ім. Л.М.Ревуцького.

На завершення концерту відбувся святковий феєрверк.

Свято закінчувалось, але українська душа продовжувала співати!

Катерина ДОВБЕНКО,
управління культури і туризму облдержадміністрації

фото Олександр МАЙШЕВ

<
Категорія: Фестивалі | Переглядів: 112 | Додав: Майшев | Теги: ім.Василя Полевика, Щорс, фестиваль | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Вітаю Вас Гість

E-mail:
Пароль:

Календар

«  Червень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Пошук

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"

Посилання

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Чернігівська ОДА
Чернігівська облрада
Чернігівська міська рада
Управління культури і туризму Чернігівської ОДА
Чернігівський музей-заповідник М.М.Коцюбинського
газета "Сіверщина"
веб-портал "Європейська Україна"

Вітаємо!

Сьогодні: іменинників немає

Статистика

Rambler's Top100

О.Майшев © ОНМЦКіМ 2009 |