Головна » Файли » Інноваційні форми роботи

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 81 "Культура та мистецтво" Частина 1 "КЕРІВНИКИ"
[ ] 10-Червень-2010, 11:54
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ І СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
N 168 від 14.04.2000
м. Київ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і мистецтв України
14.04.2000 N 168


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників,
випуск 81 "Культура та мистецтво"

Вступ

Випуск 81 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників розроблений з урахуванням змін і доповнень до змісту характеристик, які виникли під впливом впровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва і праці. У випуску враховані нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережені наступність, традиції застосування і особливості їх побудови.
До чинного випуску включені професії працівників, які є специфічними для даного виду економічної діяльності. Внесені відповідні доповнення та зміни до змісту окремих кваліфікаційних характеристик.
Кваліфікаційні характеристики застосовуються при тарифікації робіт і встановлені кваліфікаційних розрядів (категорій) працівникам на підприємствах (установах, організаціях) всіх галузей економіки, незалежно від відомчого підпорядкування, де є вказані в чинному випуску професії та види робіт.
Порядок застосування характеристик, присвоєння та підвищення розрядів, внесення змін та доповнень до випуску наведений в "Загальних положеннях Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників", які подані у випуску 01 ДКХП.[/color]
Розділ 3. Діяльність клубних закладів, центрів культури і дозвілля, центрів дозвілля, парків культури і відпочинку, науково-методичних центрів, будинків народної творчості.

Кваліфікаційні характеристики.

Керівники:

1. Головний балетмейстер клубного закладу
Завдання та обов'язки. Керує загальною роботою хореографічного колективу, що має звання "народний" (для дорослих) або "зразковий" (для дітей). Розробляє творчу концепцію розвитку колективу, формує його репертуар. Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Здійснює постановку хореографічних вистав, танців, танцювальних номерів у концертах. Проводить групові та індивідуальні заняття з хореографічної майстерності, забезпечує роботу над тематичною програмою. Веде заняття з класичного і характерного тренажу, теорії хореографічного мистецтва. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі, його виступи з концертами й виставами. Бере участь у роботі методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, тематичних вечорів, театралізованих свят, концертів, карнавалів, народних гулянь тощо. Веде облік репетицій, виступів, занять з хореографії. Бере участь у складанні кошторису витрат і подає його на затвердження в установленому порядку. Головний балетмейстер районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства та авторського права; основи економіки, організації праці та управління; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; основи музичної драматургії; основи режисури та акторської майстерності щодо її застосування в хореографічному мистецтві; методологію і організацію творчого процесу; сучасний та класичний репертуар; принципи формування репертуару; методологію і організацію навчально-виховного процесу; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією балетмейстера: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

2. Головний диригент клубного закладу
Завдання та обов'язки. Керує роботою музичного колективу, що має звання "народний" (для дорослих) або "зразковий" (для дітей). Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Організовує та очолює роботу з підготовки та випуску нових музичних програм. Забезпечує належний рівень концертних програм. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі. Проводить групові та індивідуальні заняття з учасниками колективу з розучування оркестрових партій. Бере участь у роботі художньої ради, методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, свят, народних гулянь та інших масово-видовищних заходів. Веде облік репетицій, виступів, занять. Бере участь у складанні кошторису витрат і подає його на затвердження в установленому порядку. Головний диригент районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; теорію і практику диригування; методологію творчого процесу; сучасний та класичний репертуар; принципи його формування; основи методології і організації навчально-виховного процесу; досвід роботи кращих колективів; основи економіки, організації праці та управління; основи трудового законодавства та авторського права; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією диригента: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

3. Головний режисер клубного закладу.
Завдання та обов'язки. Керує роботою театрального колективу, що має звання "народний" (для дорослих) або "зразковий" (для дітей). Розробляє творчу концепцію розвитку колективу, формує репертуар. Бере участь у складанні щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Здійснює постановку вистав. Проводить групові та індивідуальні заняття з учасниками з акторської майстерності, техніки мови, постановки голосу, розучування ролей. Здійснює роботу над тематичною програмою, літературно-музичною композицією, поетичними творами. Проводить перегляд і обговорення вистав. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі, його виступи з концертами й виставами. Бере участь у роботі методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, тематичних вечорів, театралізованих свят, карнавалів, народних гулянь тощо. Веде облік репетицій, виступів, занять. Бере участь у складанні кошторису витрат. Головний режисер районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства та авторського права; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; теорію і практику режисури та акторської майстерності; методологію творчого процесу; сучасний і класичний репертуар та принципи його формування; основи методології і організації навчально-виховного процесу; основи економіки, організації праці та управління; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією режисера: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

4. Головний хормейстер клубного закладу.
Завдання та обов'язки. Керує загальною роботою хорового колективу (ансамблю пісні і танцю), що має звання "народний" (для дорослих) або "зразковий" (для дітей). Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Організовує та очолює роботу з підготовки та випуску нових концертних програм, забезпечує їх належний рівень. Бере участь у роботі художньої ради, методичного кабінету щодо організації та проведення масово-видовищних заходів, тематичних вечорів, театралізованих свят, народних гулянь тощо. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі, проводить групові та індивідуальні заняття з учасниками колективу з розучування хорових партій по загально-музичній освіті учасників. Веде облік репетицій, виступів, занять. Бере участь у складанні кошторису витрат. Головний хормейстер районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; основи теорії та практичні навички хорового співу, теорію і практику диригування; методологію творчого процесу, основи вокального мистецтва; сучасний та класичний репертуар та принципи його формування; основи методології і організації навчально-виховного процесу в колективі; досвід роботи кращих вітчизняних колективів; основи економіки, організації праці та управління; основи трудового та авторського права; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією хормейстера: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

5. Головний художник клубного закладу.
Завдання та обов'язки. Керує роботою студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, оформленні художніх заходів. Бере участь у підготовці виставок образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва. Веде заняття з історії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, техніки і 26 технології живопису, методики організації фотовиставок тощо. Проводить перегляд і обговорення виставок. Організує діяльність студій, майстерень тощо, веде облік занять. Бере участь в організації та художньому оформленні масово-видовищних, вистав, свят, карнавалів, народних гулянь тощо. Бере участь у складанні кошторису витрат і подає його на затвердження в установленому порядку. Головний художник районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства; чинні нормативні документи з питань розвитку художньої творчості; основи теорії та методології творчого процесу; методологію і організацію навчально-виховного процесу; історію мистецтва; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією художника: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

6. Директор клубного закладу.
Завідувач закладу клубного типу
Завдання та обов'язки. Визначає, планує, здійснює і координує всі види діяльності клубного закладу. Організує роботу і ефективну взаємодію відділів, секторів та інших структурних підрозділів клубного закладу. Відповідно до діючого законодавства забезпечує виконання основних напрямків культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності серед населення. Організує вивчення і впроваджує в практику нові форми і методи культурно-освітньої роботи та організації дозвілля, всебічно сприяє розвитку ініціативи й самодіяльності населення; створює сприятливі умови для творчої діяльності різних категорій населення, дбає про підвищення ролі і значення клубного закладу, як осередку збереження, відродження й розвитку національних культурних традицій, звичаїв та обрядів, зокрема, місцевих, історичної спадщини краю. Діє від імені клубного закладу. Представляє його інтереси в державних, кооперативних, комерційних підприємствах, установах, громадських організаціях, судових і арбітражних органах. Відкриває у банках рахунки, користується правом розпоряджання коштами. Забезпечує доцільне використання коштів, зберігання закріпленого за клубним закладом майна. В межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників. Укладає договори та контракти. Визначає загальну чисельність працівників, структуру та штати, посадові обов'язки та посадові оклади (тарифні ставки) працівників. Вживає заходів щодо матеріального стимулювання працівників, накладає дисциплінарні стягнення. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих організаційно-господарських функцій іншим посадовим особам. Вживає заходів щодо забезпечення клубного закладу кваліфікованими кадрами, найкращого використання знань та досвіду працівників, створення безпечних і сприятливих умов праці. Забезпечує додержання законності, активне використання правових засобів удосконалення управління, зміцнення договірної дисципліни і обліку.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури; чинні нормативні акти, що регулюють культурно-освітню та дозвіллєву діяльність; форми і методи організації роботи з населенням із урахуванням демографічних, вікових та національних особливостей; сучасні методи господарювання та управління; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для спеціаліста не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років (у сільській місцевості - без вимог до стажу роботи).

7. Директор парку культура та відпочинку.
Завдання та обов'язки. Визначає, планує, здійснює і координує всі види діяльності парку культури та відпочинку. Організує роботу і ефективну взаємодію відділів, секторів та інших структурних підрозділів. Відповідно до діючого законодавства забезпечує виконання завдань парку культури та відпочинку, що направлені на проведення масово-творчої роботи, організацію відпочинку і культурного обслуговування населення. Організує створення на території парку та його філіалів естрадних та зелених театрів, кінолекторіїв, бібліотек, танцювальних залів та майданчиків, павільйонів ігрових автоматів та комп'ютерних ігор, човнових та лижних станцій, ковзанярських полів, тирів, більярдних, ігротек, спортивних споруд, душових, баз прокату культурно-побутового і спортивного інвентарю, різноманітних атракціонів, інших об'єктів для обслуговування населення, а також духових та естрадних оркестрів, колективів народної творчості, різноманітних секцій та гуртків. Забезпечує розвиток та зберігання садово-паркового господарства. Укладає договори на розробку проектів реконструкції парку, модернізацію устаткування та обладнання. Діє від імені парку культури та відпочинку. Представляє його інтереси в державних, кооперативних, комерційних підприємствах, установах, громадських організаціях, судових і арбітражних органах. Відкриває у банках рахунки, користується правом розпоряджання коштами. Забезпечує доцільне використання коштів, зберігання закріпленого за парком культури та відпочинку майна. В межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників. Укладає договори та контракти. Визначає загальну чисельність працівників, структуру та штати, посадові обов'язки та посадові оклади (тарифні ставки) працівників. Вживає заходів щодо матеріального стимулювання працівників, накладає дисциплінарні стягнення. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих організаційно-господарських функцій іншим посадовим особам. Вживає заходів щодо забезпечення парку культури та відпочинку кваліфікованими кадрами, найкращого використання знань та досвіду працівників, створення безпечних і сприятливих умов праці. Забезпечує додержання законності, активне використання правових засобів удосконалення управління, зміцнення договірної дисципліни і обліку.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури; чинні нормативні акти, що регулюють культурно-освітню та дозвіллєву діяльність; форми і методи організації роботи з населенням із урахуванням демографічних, вікових та соціальних особливостей; сучасні методи господарювання та управління; досвід роботи вітчизняних та світових парків; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для спеціаліста не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

8. Директор центру культури і дозвілля, центру дозвілля,
науково-методичного центру, будинку народної творчості.

Завдання та обов'язки. Визначає, планує, здійснює і координує всі види діяльності центру, що спрямовані на відродження та розвиток української національної культури і культур народів, які проживають в Україні. Організує роботу з створення належних умов для спілкування людей у сфері дозвілля, сімейного відпочинку; забезпечує надання інформаційних та методичних послуг і консультацій культурно-дозвіллєвим та іншим закладам у вдосконаленні форм і методів організації дозвілля. Розробляє та бере участь в реалізації регіональних програм відродження та розвитку традиційної народної культури. Організує роботу і ефективну взаємодію відділів, секторів та інших структурних підрозділів центру. Діє під імені центру. Представляє його інтереси в державних, кооперативних, комерційних підприємствах, установах, громадських організаціях, судових і арбітражних органах. Відкриває у банках рахунки, користується правом розпоряджання коштами. Забезпечує доцільне використання коштів, зберігання закріпленого за центром майна. В межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників. Укладає договори та контракти. Визначає загальну чисельність працівників, структуру та штати, посадові обов'язки та посадові оклади (тарифні ставки) працівників. Вживає заходів щодо матеріального стимулювання працівників, накладає дисциплінарні стягнення. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих організаційно-господарських функцій іншим посадовим особам. Вживає заходів щодо морального заохочення, забезпечення центру кваліфікованими кадрами, найкращого використання знань та досвіду працівників, створення безпечних і сприятливих умов праці. Забезпечує додержання законності, активне використання правових засобів удосконалення управління, зміцнення договірної дисципліни і обліку.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури; чинні нормативні акти, що регулюють культурно-освітню та дозвіллєву діяльність; форми і методи організації роботи з населенням з урахуванням демографічних, вікових та соціальних особливостей; сучасні методи господарювання та управління; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для спеціаліста не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

9. Завідувач атракціону
Завдання та обов'язки. Організує роботу спеціалістів та робітників атракціону. Забезпечує безаварійну робочу, надійну та технічно-відповідну експлуатацію, підтримку в робочому стані атракціонів та всіх видів устаткування. Здійснює їх систематичний огляд та вживає заходів щодо усунення аварійних ситуацій. Вживає заходів щодо запобігання аварій та випадків виробничого травматизму. Бере участь в розслідуванні причин аварій. Забезпечує безпеку відвідувачів атракціонів від нещасних випадків. Складає кошториси на проведення ремонтних робіт, монтаж і демонтаж атракціонів, заявок на придбання матеріалів і запасних частин, необхідних для експлуатації атракціонів. Здійснює раціональну розстановку й доцільне використання робітників атракціонів. Контролює дотримання працівниками атракціонів правил внутрішнього трудового розпорядку, правил і норм охорони праці та протипожежного захисту. Організує облік і складання встановленої звітності.
Повинен знати: технічні характеристики, конструкторські особливості, призначення та режим роботи устаткування атракціонів; правила технічної експлуатації, прийняття та здавання атракціонів після ремонту; основи економіки та організації праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за аналогічною за характером професією: для спеціаліста не менше З років, бакалавра - не менше 5 років.

10. Завідувач майстерні (художньо-оформлювальної).
Завдання та обов'язки. Організує роботу майстерні з усіх видів діяльності. Затверджує ескізи елементів оформлення, реклами, плакатів, запрошень тощо. Здійснює облік виконуваних робіт в установленому порядку. Визначає потребу майстерні в обладнанні та матеріалах, в установленому порядку забезпечує їх придбання, стежить за їх станом. Контролює дотримання фінансової, договірної і виробничої дисципліни. Здійснює раціональну розстановку й доцільне використання працівників майстерні. Контролює дотримання працівниками вимог технічної естетики під час виконання робіт, правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту, правил внутрішнього трудового розпорядку. Організує облік та складання встановленої звітності.
Повинен знати: чинні нормативні акти, що вивчають вимоги щодо рівня художньо-оформлювальних робіт; методи та способи виконання художньо-оформлювальних робіт; діючі стандарти та технічні умови; методику та інструкції щодо художнього оформлення; технічну естетику; оздоблювальні та будівельні матеріали та їх застосування в оформлювальній роботі; основи трудового законодавства; основи економіки та організації праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за аналогічною за характером професією: для спеціаліста не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

11. Завідувач театру (літнього).
Завдання та обов'язки. Забезпечує підготовку приміщень театру для літнього сезону. Укладає в межах своєї компетенції у встановленому порядку договори з театрами, концертними та творчими організаціями на проведення вистав, концертів, зустрічей з діячами літератури та мистецтва. Складає календарно-тематичні та фінансові плани роботи театру, забезпечує його виконання. Організує рекламу та інформацію щодо роботи театру, а також облік і складання встановленої звітності. Добирає кадри обслуговуючого персоналу, забезпечує їх раціональне розташування та доцільне використання. Контролює дотримання працівниками театру правил і норм охорони праці та протипожежного захисту, виробничої санітарії; правил внутрішнього трудового розпорядку.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; чинні нормативні акти з питань культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності; принципи формування репертуару; форми і методи пропаганди культури і мистецтва; основи економіки та організації праці; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, бакалавра стаж роботи за аналогічною за характером професією не менше 3 років.

12. Завідувач центру (молодіжного).
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво молодіжним центром. Забезпечує кваліфіковане комплектування та використання кадрів, проводить виховну роботу щодо розвитку творчої ініціативи, підвищення професійної кваліфікації. Контролює виконання працівниками поточних і перспективних планів роботи. Проводить роботу щодо організації дозвілля молоді, діяльності молодіжного центру. Забезпечує розроблення сценаріїв молодіжних і народних свят, тематичних заходів, театралізованих видовищ тощо та їх постановку. Аналізує діяльність центру, забезпечує підготовку та своєчасне подання встановленої звітності. Контролює творчу та трудову дисципліну, додержання працюючими правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; чинні нормативні акти, що регулюють культурно-освітню та дозвіллєву діяльності; основи трудового законодавства; форми і методи організації дозвілля; методологію творчого процесу; принципи формування репертуару; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, бакалавра стаж роботи за аналогічною за характером професією не менше 2 років.

13. Завідувач частини (художньої).
Завдання та обов'язки. На основі вивчення сценарних матеріалів розробляє декоративно-художнє оформлення виставки. Створює ескізи і макети декорацій, костюмів, гриму, меблів, бутафорії відповідно до творчого задуму режисера, а також ескізи реклам, афіш, програм, запрошень. Розробляє робочі та конструктивні креслення декорацій, інших деталей оформлення. Вирішує питання щодо світлового оформлення вистави. Організує і контролює виконання всіх оформлювальних робіт, їх відповідність кресленням та описам, забезпечує технічно-відповідну експлуатацію техніки сцени, підтримання її у робочому стані. Проводить монтувальні репетиції, здійснює коригування оформлення з урахуванням зауважень. Визначає потребу в матеріалах для оформлення вистав та обладнання сцени, складає на них заявки. Забезпечує раціональне використання коштів на оформлювальні роботи. Керує технічним персоналом під час генеральних репетицій та вистав. Контролює дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; техніку і технологію художньо-оформлювальних робіт; техніку сцени та правила її експлуатації; передовий досвід професійного і самодіяльного театру щодо оформлення вистав та використання техніки сцени; основи економіки та організації праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за аналогічною за характером професією не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.

14. Керівник гуртка. Керівник самодіяльного
об'єднання (клубу за інтересами).

Завдання та обов'язки. Керує роботою театрального (музичного, хорового, хореографічного тощо) гуртка, самодіяльного об'єднання, клубу за інтересами. Бере участь в розробці перспективних та поточних планів роботи, у проведенні організаційно-творчих заходів. Проводить групові та індивідуальні заняття з акторської майстерності, техніки мови, художнього слова, розучування вокальних партій, а також роботу над тематичною програмою. Навчає грі на музичних інструментах, проводить оркестрові заняття з розучування партій. Проводить заняття з класичного та характерного тренажу, вивчення історії образотворчого мистецтва, техніки й технології живопису в майстернях, художньо-оформлювального мистецтва, операторської майстерності, створення аматорських фільмів та фотографій, методики організації фотовиставок, організації виставок технічної творчості. Проводить учбові заняття, виступи учасників з концертами та виставками. Бере участь у роботі методичного кабінету щодо організації та проведення масових заходів, тематичних вечорів, театралізованих свят, карнавалів, народних гулянь тощо. Складає кошторис витрат та подає його на затвердження у встановленому порядку.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; чинні нормативні акти, з питань культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності, розвитку художньої та технічної творчості; теорію і практику відповідного виду мистецтва; принципи формування репертуару; форми і методи навчально-виховної роботи; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, бакалавра стаж роботи за аналогічною за характером професією не менше 3 років.

15. Керівник студії, колективу (за видами мистецтва і народної творчості)
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю студії, колективу. Бере участь у складанні планів роботи. Добирає матеріали для занять, проводить добір виконавців, групові та індивідуальні заняття, репетиційну, навчальну та тренувальну роботу. Здійснює добір літературного, музичного, іконографічного та інших матеріалів, необхідних для вирішення постановочних завдань. Бере участь у роботі методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, тематичних вечорів, театралізованих свят, карнавалів, народних гулянь та інших масових заходів.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; чинні нормативні документи з питань культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності, самодіяльної художньої творчості; форми і методи організації роботи, навчально-виховного процесу у самодіяльних колективах, студіях; досвід ідентичних за профілем студій; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, бакалавра стаж роботи за аналогічною за характером професією не менше 3 років.

16. Начальник (завідувач) відділу (сектора) клубного
закладу, парку культури та відпочинку.

Завдання та обов'язки. Керує роботою відділу (сектора). Розробляє раціональну розстановку працівників відділу (сектора) та контролює їх виконання. Забезпечує проведення заходів, методичну і практичну допомогу закладам культури щодо питань культурно-освітньої роботи. Вивчає досвід перспективних форм і методів роботи інших регіонів та готує пропозиції щодо їх впровадження, виходячи з місцевих особливостей. Сприяє підвищенню кваліфікації працівників відділу (сектора). Контролює дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, правил і норм праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства; чинні нормативні акти щодо культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності; форми і методи організації роботи з населенням; кращий досвід в галузі культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за аналогічною за характером професією: для спеціаліста не менше 2 років, бакалавра - не менше 5 років.

Категорія: Інноваційні форми роботи | Додав: Irina | Теги: законодавчі акти, Довідник кваліфікаційних характерис, культура та мистецтво
Переглядів: 3852 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.3/3 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Переклад

Інформація

Пошук



Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Культурний простір

Посилання

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Чернігівська ОДА
Чернігівська облрада
Чернігівська міська рада

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА
Музеї Чернігівщини
Чернігівський музей-заповідник М.М.Коцюбинського
газета "Сіверщина"
веб-портал "Європейська Україна"

Вітаємо!

Сьогодні: іменинників немає

Статистика


Створити сайт безкоштовно

Rambler's Top100

О.Майшев © 2013 | Чернігівський обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв.