Головна » Народна творчість » Народні промисли » Образотворче мистецтво

Образотворче мистецтво
Перше товариство художників Чернігова було засноване наприкінці 1916 року. Воно об’єднувало як художників-професіоналів, так і художників-аматорів. У ньому, наприклад, працювали видатні художники: І.Г.Рашевський, Г.О.Коваленко, С.Д.Бутник, М.І.Жук.
Після другої світової війни у м. Чернігів прибули А.Н.Шкурко і А.Н Мордовець. Навколо їх гуртуються художники-професіонали, які згодом сформували Чернігівське відділення Спілки художників УРСР.
Взагалі, бурхлива історія розвитку народної творчості на Чернігівщині розпочинається в радянські роки з організації в районних містах і селищах широкої мережі клубів культури. На їх основі створюються студії живопису, майстрів народно-прикладного мистецтва і художньої самодіяльності.

Зокрема, у 1982р., за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О.І. та методиста ОНМЦ Мороза В.І. засноване творче об’єднання живописців і майстрів народно-прикладного мистецтва «Деснянська палітра». Воно об’єднало понад 300 народних талантів, людей різного віку і різноманітних професій. Карпенко О.І. – самодіяльний художник, учасник ВВв, офіцер запасу став першим головою «Деснянської палітри».

На першій обласній виставці були представлені кращі роботи народних майстрів, талантів з районів.
Ця виставка виявила високу майстерність народних умільців. Живописні полотна художників учасників ВВв: Карпенко О.І., Фалька В.А., Світюка О.М., Шамаєва О.І., відображали події воєнних років. Перед очима відвідувачів поставали образи народних месників на полотнах Недашковського С.М. («Партизани Чернігівщини», «Ковпаківці»); тему мирної праці й краси Сіверського краю по своєму розробляли чернігівські художники: Безручко Д.М., Шевченко А.В., Єфименко В.С., а також Чуприна А.К., Яремко І.А., Яцигна Ю.В. (м. Ніжин); Буренко А.К., Потапов А.С. (м. Прилуки); Бурий Б.І., Купюра В.А. (м.Остер) та ін. Була представлена Новгород-Сіверська школа різьблення по дереву (Колошин А.М., Іваньков А.Н., Бондаренко А.А.) .

З Чернігова – різьблення та інші ремесла (Колоша А., Саннікова Л., Гузій В., Черняк Н., Бібік І.)… Проводились дні ремесел, що сприяли активному поповненню об’єднання новими талантами. Кращі роботи відбирались на республіканські та всесоюзні виставки і фестивалі народної творчості. Організовувались творчі зустрічі з майстрами в Городянському районі, на межі трьох республік – України, Росії і Білорусі.

Уже перші виставки образотворчого мистецтва любителів живопису, майстрів різьблення по дереву, гончарних виробів, вишивки показали, що в нашому краї є великий потенціал народних талантів, даних Богом. Виставки здобули народне визнання, про що говорять результати відгуків експозицій.

Окрім художників, що об’єдналися в творче об’єднання, «Деснянська палітра» на Чернігівщині працюють, в основному, поодинокі самобутні художники з власним баченням світу та навколишнього середовища.

Інформацію підготувала
провідний методист з образотворчого мистецтва
Тищенко Н.П.
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: Maysheff (06-Грудень-2015)
Переглядів: 2971 | Теги: Образотворче мистецтво | Рейтинг: 2.3/6 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Пошук



Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Культурний простір

Посилання

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Чернігівська ОДА
Чернігівська облрада
Чернігівська міська рада

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА
Музеї Чернігівщини
Чернігівський музей-заповідник М.М.Коцюбинського
веб-портал "Європейська Україна"
новини "Чернігівський Формат"

Вітаємо!

Сьогодні: іменинників немає

Статистика


Rambler's Top100

О.Майшев © 2017 | Чернігівський обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв.