Головна » Народна творчість » Музичний жанр » Оркестри, капели та ансамблі

Музичний жанр
Колективи музичного жанру займають одне з провідних місць серед аматорських колективів Чернігівської області. Сіверська земля завжди славилася своїми талантами. Митці нашого краю знайомлять нас з кращими зразками, як вітчизняної так і зарубіжної інструментально-музичної культури, пропагують, популяризують та відроджують українське музичне мистецтво.
Станом на 2017 рік в нашій області працює 154 аматорських колективів музичного жанру в яких налічується 1400 учасників. Почесне звання «народний аматорський» та «зразковий» носять 12 творчих колективів музичного направлення.
Музичний жанр включає в себе такі направлення: оркестри та ансамблі народних інструментів, ансамблі баяністів, троїсті музики, ансамблі та капели бандуристів, окремі виконавці на народних інструментах. Провідне місце в роботі «Обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв» займає розробка, організація та проведення різноманітних мистецьких заходів. Фахівцями обласного методичного центру з музично-інструментального жанру надається різнобічна допомога колективам міських, районних та сільських закладів культури: підбір репертуару, виїзди фахівців для репетицій, надання методичної та практичної допомоги на місцях, проведення та організації концертних програм, семінари та майстер-класи.
Продовжує набувати популярності серед аматорів народного інструментального мистецтва Чернігівського краю інструмент бандура. Гордістю бандурного направлення Сіверщини є капели та ансамблі бандуристів Бахмацького РБК, Прилуцького МБК, які завжди бажані гості на різних мистецьких заходах.
Найбільш характерним для колективів музичного жанру є використання бандур, кобз, сопілок, гармонік. Певний інтерес стали мати в області самобутні, етнографічні і так звані реставровані фольклорні інструменти, а також побутування окарин, кувиць, трещіток, бугая, козобаса. Це дало змогу керівникам колективів даного жанру розширити виразні можливості даних інструментів та надати неповторність у акустичному забарвленні та звучанні виконуваних творів.
На Чернігівщині стало доброю традицією проведення Міжнародних, Всеукраїнських, обласних мистецьких заходів за участю музичних колективів та виконавців на народних інструментах, що говорить про чималий інтерес до даного направлення.
Категорія: Оркестри, капели та ансамблі | Додав: Maysheff (30-Грудня-2015)
Переглядів: 2169 | Теги: музичний жанр | Рейтинг: 3.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

ПошукФорма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Культурний простір

Вітаємо!

Сьогодні: День Народження:
Danielmance(35), Richardpropy(32)
Вітаємо!

Статистика

О.Майшев © 2019 | Чернігівський обласний центр народної творчості.