Колективи Чернігівщини
з академічною манерою виконання
Колективи Чернігівщини
з народною манерою виконання
Малі форми, солісти
Дитячі колективи Чернігівщини



Головна » Народна творчість » Вокально-хоровий жанр » Колективи Чернігівщини

Народний аматорський хор Вихвостівського СБК Городнянського району
Народний аматорський хор Вихвостівського СБК Городнянського району був створений в 1965 році. Село Вихвостів на Чернігівщині – це село героїв твору М.М.Коцюбинського «Фата моргана». Люди у Вихвостові співучі. Якось в 1965 році на зборах партійної організації села пішла мова про культурний відпочинок односельчан. Тоді й було вирішено створити свій колектив художньої самодіяльності. За допомогою звернулись до директора Чернігівського музичного училища Василя Івановича Полевика.
На організаційні заняття запросили всіх талановитих жителів села. Саме з легкої руки Василя Івановича і виник самодіяльний колектив.
Після трьох років напруженої і клопіткої праці хор вперше виступив на сцені свого клубу, але ще більшою була радість, коли його почули в інших селах району, Городні, Чернігові. В його репертуарі були українські, білоруські народні пісні, пісні радянських композиторів.
Учасники хорового колективу – люди різного віку, різних професій. Це сільська інтелігенція, тваринники, механізатори, учні. В 1969 році постановою колегії Міністерства культури УРСР хоровому колективу Вихвостова присвоєно почесне звання “Самодіяльний народний хор”.
В цьому ж році В. І. Полевик передав диригентську паличку Анатолію Лосю.
Після присвоєння звання народного, вимогливість до хору стала вища. Тоді керівником був призначений директор Городнянської дитячої музичної школи Василь Федорович Чеканов.
На той час налічувалось 42 учасника хору.
19 грудня 1975 році по українському телебаченню йшла передача «Театр і життя», в якій розповідалося про життя нащадків героїв «Фата моргана» М.Коцюбинського – трудівників села Вихвостів. Саме тоді почула вся Україна виступ жіночої групи хору, яка виконала кілька пісень із свого репертуару.
Вихвостівчани пишаються народним хором. Пісня окрилює їх у житті.
На професійному рівні хор виконує багато українських народних пісень, творів із духовної скарбниці братніх культур. Останні двадцять років з колективом працює випускниця Чернігівського музичного училища Віра Павлівна Зеленова. Завдяки її ентузіазму і таких любителів співу, як вона, колектив утримує звання «народного». У захопленні слухачі від виступу солістів Григорія Золоторинця (до речі вся його сім’я співає в хорі), Олени Козловської. А які чудові голоси у Олени Ломонос, Валентини Шишової, Ольги Кордик та ін. Про кожного учасника хору можна сказати: талант!

Категорія: Колективи Чернігівщини | Додав: lena (22-Листопада-2010)
Переглядів: 1270 | Теги: народна манера, хор, Вокально-хоровий жанр | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Пошук

>

Форма входу

Вітаю Вас Гість

Логін:
Пароль:

Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Культурний простір

Посилання

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Чернігівська ОДА
Чернігівська облрада
Чернігівська міська рада

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА
Музеї Чернігівщини
Чернігівський музей-заповідник М.М.Коцюбинського
веб-портал "Європейська Україна"
новини "Чернігівський Формат"

Вітаємо!

Сьогодні: День Народження:
choloh(26), CharlesOxymn(33)
Вітаємо!

Статистика


Rambler's Top100

О.Майшев © 2020 | Чернігівський обласний центр народної творчості.